Ортодонтія для дорослих та дітей

Рівні зуби — запорука красивої посмішки і здоров’я всього організму. Бо наше тіло — цілісна і складна система, і порушення хоча б одного з її складників може спровокувати серйозні хвороби, як-от порушення роботи шлунково-кишкового тракту через недостатнє пережовування їжі. Неправильне розташування зубів викликає проблеми з ротовою порожниною:

 • порушення прикусу;
 • ризик розвитку карієсу та пародонтиту;
 • недостатнє підтримання гігієни;
 • завчасне руйнування пломб;
 • стирання зубів;
 • порушення роботи скронево-нижньощелепового суглобу.

Подібні проблеми вирішуються за допомогою ортодонтичного лікування із застосуванням брекет-систем, кап та інших спеціальних апаратів. Далі розглянемо докладніше кожен із методів.

Брекет-система

Брекети — ортодонтичні апарати, які покликані виправляти патологію прикусу та коригувати розташування зубів. Фіксуються вони на поверхні зубів. Існує багато варіантів брекет-систем, тому лікар-ортодонт визначає для кожного пацієнта найефективнішу. Залежно від варіанта фіксації, існують такі типи брекет-систем:

 1. Вестибулярні. Фіксуються на зовнішній поверхні зуба. Вони ефективні, прості в догляді та корекції, а ще мають доступну вартість.
 2. Лінгвальні. Закріплюються з внутрішньої сторони зубів, тому сховані від оточуючих, але впливають на дикцію й коштують дорожче попереднього варіанту. Однак вони коригуються залежно від фізіології обличчя. А ще не піддаються окисленню.

Виготовляються брекети з:

 • металу;
 • кераміки;
 • їхньої комбінації.

Металеві брекети — традиційний варіант, що користується значною популярністю завдяки ефективності та універсальності. Система з кераміки менш помітна на зубах, хоча така ж міцна, як і з металу. Оптимальний варіант брекетів — комбінований. Для передніх зубів використовують керамічні апарати, для бокових — металеві.

Брекети — достатньо популярний спосіб виправлення проблем із положенням зубів. Але щодо них існує чимало міфів.

Міф 1. Встановлювати брекети боляче. Насправді цей процес безболісний. Брекети фіксуються на спеціальний клей до емалі зуба. Значна частина людей взагалі не відчуває ніякого дискомфорту.

Міф 2. Брекети псують емаль та викликають карієс. Це можливе лише за умови недотримання гігієни ротової порожнини.

Міф 3. Встановлення брекетів має вікове обмеження. Ними можна виправити положення зубів у людини будь-якого віку, проте в дорослих людей цей процес буде тривалішим.

Міф 4. Брекети використовуються для отримання естетичної посмішки. Насамперед, система покликана виконати лікувальну функцію — відновити правильний прикус та зробити зуби здоровими, а потім уже дбати про естетику.

Якщо у вас є іще якісь страхи щодо встановлення брекет-системи, ми готові їх розвіяти.

Капи (елайнери)

Капи або елайнери — прозорі гнучкі ортодонтичні пластини для вирівнювання зубів і корекції прикусу. Роблять їх зі спеціального біополімеру.

Капи мають кілька переваг:

 1. Практично непомітні.
 2. Зберігають дикцію.
 3. Капи знімні, тому їсти можна без них, а також чистити зуби.
 4. Дають прогнозований результат. Пацієнт бачить кінцевий результат ще до початку лікування за допомогою ClinChek.
 5. Можливість дистанційного лікування завдяки цифровому 3D плану.
 6. Не викликають дискомфорту та прості в догляді.
 7. Дещо коротший термін лікування, у порівнянні з брекетами.

Однак застосування елайнерів має певні обмеження. Їх не призначають за складних ортодонтичних проблемах чи ретинованих зубів. Вони не підходять дітям, бо в них проблематично контролювати час носіння капів. А ще їх обов’язково потрібно одягати на 20 години протягом доби. До того ж кожні 2 тижні капи необхідно змінювати. Виготовляються капи для кожного клієнта індивідуально.

Інші ортодонтичні апарати

Ортодонтичні апарати (пластини) — спеціальні конструкції призначені для корекції розташування зубів і прикусу в пацієнтів різного віку. Вони можуть бути знімними й незнімними. Знімні апарати (трейнери та пластинки) підходять для використання в період формування зубно-щелепної системи. Вони фіксуються на одній або двох щелепах, мають різні елементи для вирівнювання зубів.

Тривалість лікування в кожному випадку визначається індивідуально. Залежить вона від діагностичних даних, складності конкретного клінічного випадку та фізіологічних особливостей. У клініці «Havryk Dental Clinic» апарати для вирівнювання зубів виготовляються для кожного пацієнта окремо з використанням рентгенологічного дослідження та відбитків зубів. Такий підхід дозволяє ефективно коригувати розташування зубів, а в результаті отримати красиву посмішку, а ще продовжити здоров’я зубів.


Надрукувати   E-mail