Елайнери: секрет рівних зубів та правильного прикусу

Неправильне положення зубів стає не лише косметичною, але й фізіологічно проблемою. Будь-який компетентний ортодонт розкаже, що викривлення зубного ряду виливає на діяльність кишково-шлункового тракту, провокує головні болі, підвищує можливість стирання зубів та виникнення їхніх захворювань. Що ж робити, якщо застосування спеціальних пластин у вашому віці вже є недоцільним, а брекети вам просто не подобаються? На допомогу приходять елайнери.

Вони мають вигляд спеціальних прозорих кап, які допомагають коректувати положення зубів, а також виправляти неправильний прикус. Елейнери виготовляються із силікону або пластику за індивідуальними відбитками кожного пацієнта. Вони міцно прилягають до зубної поверхні й починають тиснути на неї. У результаті цього зуб починає змінювати своє положення.

Елайнери розташовуються в ротовій порожнині не менше, ніж 22 години на добу. У іншому випадку ви не зможете досягти бажаного результату. Кожні три тижні такі капи змінюються новими. Кількість таких замін елайнерів визначається особливостями будови щелепи та складності викривлення зубного рядку кожного пацієнта. У середньому упродовж усього лікування застосовуються 15–22 капи на кожний зубний ряд.

Переваги та недоліки використання елайнерів

На перший погляд може здатися, що використання такої системи вирівнювання зубів є просто ідеальним. Дійсно, елайнери практично непомітні, вони фактично не створюють дискомфорту під час використання та не потребують зміни гігієни ротової порожнини. Крім цього, до переваг елейнерів можна віднести:

  • відсутність алергічних реакцій;
  • зручність у використанні;
  • практичність
  • естетичні
  • легкий догляд за порожниною рота; 

Проте перед встановленням елайнерів необхідно зважати й на деякі нюанси, що виникають під час їхнього носіння. А саме:

  • невелика ефективність у досить складних клінічних випадках;
  • суттєва ціна.

Якщо вас не лякають описані вище недоліки, а також ваш ортодонт радить вам саме таку систему вирівнювання зубного ряду, рекомендуємо вам почати лікування з допомогою елайнерів.

Треба зважати, що такі чудо-капи категорично протипоказані:

  • дітям;
  • під час серйозних аномалій прикусу або лицьового скелету;
  • у період гострих стадій пародонтозу.

Також елайнери абсолютно неефективні, якщо вам необхідно повернути зуб навколо осі. Ціна лікування з їхньою допомогою трохи відрізняється від стандартного використання звичайної брекет-системи. Особливо, якщо для отримання бажаного результату вам необхідно підвищена кількість комплектів елайнерів.

Чистити таку капу дуже просто. Достатньо використовувати звичайну воду й зубну щітку. Під час їжі елайнери краще знімати, аби полегшити процес кусання та жування, а також не пошкодити ці прилади. Використовуючи елайнери, протипоказано курити і вживати напої, що можуть змінювати забарвлення їхньої текстури (кава, сік).


Надрукувати   E-mail