Кожний мріє про красиві рівні зуби, що зачаровують своєю білизною. І якщо дорослі здатні самостійно спостерігати за своїм станом, то діти такого робити просто не вміють. Коли треба відвідати лікаря-ортодонта, аби не пропустити якісь зміни, що відбуваються з зубами вашого малюка? На що необхідно звертати увагу в першу чергу?

Кожний мріє про красиві рівні зуби, що зачаровують своєю білизною. І якщо дорослі здатні самостійно спостерігати за своїм станом, то діти такого робити просто не вміють. Коли треба відвідати лікаря-ортодонта, аби не пропустити якісь зміни, що відбуваються з зубами вашого малюка? На що необхідно звертати увагу в першу чергу?

Порушення прикусу зустрічаються фактично в кожної другої дитини. Тому краще не зволікати, а привести свого малюка до такого лікаря, коли йому вже виповнилося 5-6 років. У цей період у більшості дітей уже сформований молочний прикус, а будь-які патології легко розпізнати кваліфікованим спеціалістом.

Цей період у житті дитини співпадає з першим відвідуванням дитячого садочку. Саме тому буде корисно ще й перевірити стан зубів та ясен, здоров’я ротової порожнини. За необхідності лікар підбере максимально доцільне та ефективне лікування.

Основні причини, які «сигналізують», що відкладати візит до ортодонта не можна:

  1. Дитина регулярно смокче пальці або постійно смоктала їх до трирічного віку.
  2. Малюк дихає ротом. Особливо це виражено під час сну.
  3. Дитина періодично скрегоче зубами.
  4. Малюк «висуває» передню щелепу допереду й робить це вже не за звичкою, а за потреби.
  5. У дитини виникають проблеми з мовою та диханням.

Дуже часто такі симптоми швидко усуваються з початком кваліфікованого лікування.

Особливості прикусу: поетапний план дій

Більшість батьків переживають щодо рівності зубного ряду. Але зубки дитини на певних етапах розвитку зубощелепової системи просто не можуть бути рівними Виділяють такі етапи формування прикусу:

  • молочний;
  • змінний;
  • постійний.

Відповідно до кожного етапу  лікар призначає певне лікування. Якщо у вашої дитини молочний прикус, то вам необхідно відвідувати ортодонта регулярно у випадку:

  • смоктання дитиною предметів, прокладання язика між зубами;
  • раннього видалення кількох зубів (Вам доведеться провести профілактичне протезування, аби залишити достатньо місця для постійних зубів в майбутньому);
  • направлення від ЛОРа або логопеда;
  • формування зворотного різцевого перекриття.

Чим швидше ви почнете працювати над нейтралізацією проблеми, тим швидше зможете її вирішити.

Змінний прикус формується у віці 6–12 років. Саме тоді просто необхідно відвідати ортодонта для консультації У цей період усі зміни будуть максимально видимими лікарю. Найчастіше лікування в цей період проводять із допомогою знімних пластин або частковофіксованих апаратів. Після 12 років у дитини вже майже всі молочні зуби змінилися на постійні. В цей період ріст щелеп значно сповільнюється й зубам може просто не вистачати місця. У такий період найкращий результат дає встановлення брекет-систем. Вони складаються зі спеціальних дуг та замків, що надягаються на кожний зуб.

Також лікар терапевт на контрольному огляді обов’язково повідомить вас про необхідність консультації лікаря ортодонта. 

Перший візит до лікаря-стоматолога: готуємо дитину

Щоби перший візит до стоматолога пройшов максимально плідно та не викликав у дитини дентофобії, рекомендуємо вам підготувати її заздалегідь.

Коли варто привести дитину до лікаря вперше?

Перше знайомство з зубними феями має відбутись з появою першого зуба! Лікар надасть всі необхідні рекомендації щодо догляду за зубами. Підбере перелік необхідних паст і засобів для догляду за ротовою порожниною малечі.

Пам’ятайте, що  до 10 років за гігієну в дітей відповідають батьки! Вчіть дитину  чистити зуби змалечку! 

Пропонуйте дитині гризти моркву та яблука замість цукерок. Вводити в раціон дитини солодощі потрібно якомога пізніше, адже неналежна гігієна у поєднанні із надлишком цукру провокують розвиток карієсу. 

Як підготувати до візиту?

Перед візитом розкажіть дитині, що лікар подивиться, порахує і почистить всі зуби, проведе екскурсію, покатає на кріслі і навіть дасть натиснути на такі спокусливі кнопки. Перший візит несе більше консультативний і ознайомчий  характер і проходить у формі гри . Це й потрібно донести до малюка.

Запропонуйте “пограти в стоматолога”. Дозвольте дитині подивитись і порахувати ваші зуби, а потім поміняйтесь ролями. Можете “почистити” або перевірити зуби улюбленій іграшці.

НІ В ЯКОМУ РАЗІ не кажіть дитині, що хвилюєтесь або боїтесь стоматолога самі! Самі уявіть, ви-його безпека і опора, а що думати, якщо найсильніша людина боїться?! Ваші хвилювання обов’язково передадуться малечі.  Наголошуйте на тому, що дитина молодець, смілива і дуже чемна!

Під час візиту наполегливо просимо вас уникати слів-тригерів, таких, як “укол”, “сверлити”, “не бійся”, “біль”.  Ми вміємо пояснити все без них. Сконцентруйтесь на позитивних словах, постійно хваліть і підтримуйте свого чемпіона або принцесу.

На першому прийомі дитину має супроводжувати хтось із дорослих. Наступні візитипроходять за іншою схемою: ви чекаєте в коридорі, а лікар сам веде діалог із малюком. Утворення правильного контакту між пацієнтом і лікарем — запорука успішного лікування! 

Ми готові стати улюбленими феями для вашої малечі і ввести їх в світ стоматології комфортно і безпечно. Лікуючи зуби вчасно і дотримуючись рекомендованих профілакичних заходів, візит до стоматолога перетвориться на свято!


Надрукувати   E-mail