Немає нічого прекраснішого, ніж жінка при надії. Однак, вагітність дуже часто вносить свої корективи у фізіологічний та психологічний стан майбутньої мами. Найчастіше у вагітних виникає запалення та розростання ясен. З цим станом стикалися понад 40 % жінок, які носили під серцем маля на різних строках.

Немає нічого прекраснішого, ніж жінка при надії. Однак, вагітність дуже часто вносить свої корективи у фізіологічний та психологічний стан майбутньої мами. Найчастіше у вагітних виникає запалення та розростання ясен. З цим станом стикалися понад 40 % жінок, які носили під серцем маля на різних строках.

До головних причин виникнення гінгівіту можна віднести:

  • гормональні зміни в організмі майбутньої матері;
  • зниження імунітету;
  • зміни, які відбувається з хімічним складом слини;
  • виникнення порушень у кислотно-лужному балансі ротової порожнини.

Найчастіше виною всьому високий рівень естрогену і пролактину. Ці гормони роблять ясна надзвичайно чутливими. У зв’язку із може погіршитись гігієна, а це призведе до  інтенсивного утворення бактеріального нальоту, що провокує виникнення гінгівіту. Якщо не приділяти цьому явищу належної уваги, то дуже швидко цей наліт призведе до появи пародонтиту( захворювання ясен, яке руйнує кісткову тканину).

Кожна жінка чудово знає особливості свого організму. Якщо у вас вже були проблеми з яснами до вагітності, то в цей цікавий період вони можуть тільки загостритися. Аби цьому запобігти, потрібно не нехтувати правилами особистої гігієни ротової порожнини й регулярно відвідувати стоматолога раз на півроку. Найбезпечніший період вагітності для проведення стоматологічних маніпуляцій- другий триместр. . Якісь радикальні дії завжди відкладаються на післяпологовий період.

Профілактичні заходи

Аби не перетворювати невеличку проблему в глобальну, радимо вам попіклуватися про себе зазделегідь. Не нехтуйте чищенням зубів. Робіть це вранці і ввечері пастами з високим вмістом фтору, а в обід користуйтесь ополіскувачем на неспиртовій основі. Також ми рекомендуємо дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть вашій посмішці бути здоровою, а яснам — не кровоточити:

  1. Не нехтуйте чищенням зубів. Робіть це вранці і ввечері пастами з високим вмістом фтору
  2. В обід користуйтесь ополіскувачем на неспиртовій основі.
  3. Не ігноруйте чистоту язику. Регулярно очищайте його  щіткою або спеціальним скребком.
  4. Прийходьте на професійну гігієну і профілактичний огляд щопівроку

Виконуючи ці прості рекомендації ви зможете ефективно запобігти запаленню ясен.

Не робіть цього!

Що ж робити, якщо проблема вже з’явилася, а візит до стоматолога у вас запланований незабаром? Проконсультуйтеся з лікарем дистанційно стосовно можливих анальгетичних засобів, які можуть стати вам у нагоді. Не займайтесь самолікуванням. Препарати, які давали відмінний результат до вагітності, під час неї можуть давати абсолютно протилежний ефект.

Також ми застерігаємо не робити таких, на перший погляд невинних, дій:

  • натискати на ясна, аби перевірити рівень болю;
  • щось прикладати до хворого місця на яснах;
  • лізти до рота руками;
  • відкривати гнійні утворення власноруч.

Ослухавшись наших порад, ви можете значно погіршити свою ситуацію. Ліпше не займатися самолікуванням, а чим швидше потрапити на консультацію до кваліфікованого лікаря.

Не треба вважати, що вагітність — це протипоказання для лікування. Просто треба завчасно попередити вашого лікаря про свій стан, аби він підібрав максимально коректне та дієве лікування. Бажаємо вам здоров’я!


Надрукувати   E-mail