Лікарі клініки HavrykdentalClinic нагадують про важливість регулярного та правильного догляду за зубами та ротовою порожниною у домашніх умовах. Такі старання – важлива частина профілактики стоматологічних захворювань. Вони радять засоби для догляду в домашніх умовах на кожному прийомі, враховуючи особливості та стан зубів пацієнта.

Інструменти за засоби догляду за зубами

Вона може бути електрична, звукова або мануальна (тобто звичайна). Додатково можна використовувати монопучкову щітку. Вона меншого розміру та підходить для доочищення місць з’єднань між зубами та труднодоступних ділянок зубного ряду. Якщо ви носите брекети, варто використовувати ортодонтичну щітку.

Міжзубні йоржики ефективно очищають міжзубні проміжки чи контактні зони, а також ділянки між коронкою і брекет-системою. Ними ж очищають простір навколо імплантів, коронок та мостовидних протезів. Міжзубні йоржики виглядають як маленькі щіточки циліндричної чи конічної форми. Вони можуть бути прямі чи розташовані під кутом відносно ручки.

Їх підбирає лікар індивідуально для кожного пацієнта. Міжзубні йоржики відрізняються за розмірами. Стоматолог має спеціальний зонд з кольоровим маркуванням, яким вимірюється міжзубні проміжки. Причому вони можуть варіюватися. Тому не варто купувати міжзубні йоржики без консультації стоматолога.

Залежно від того якою щіткою користується людина, відрізняється техніка чищення зубів. Для мануальної щітки вона наступна:

  • Починати потрібно з важкодоступних місць. Це зона молярів на верхній та нижній щелепах.
  • Щітку заносьте під кутом 45 та здійснюйте вимітальні рухи від кореня до верхівки коронки зуба.
  • Рухатись треба від молярів до центру передніх зубів.
  • Очищати варто три поверхні зубів – щічну, оклюзійну та язичну.

Техніка чищення зубів ротаційною електричною щіткою:

  • Очищати можна тільки по одному зубу.
  • Працювати треба від десктального (дальнього) до медіального (ближче до губ) краю. Важливо захоплювати зону поєднання коронки та ясен. Щітка ніби переводиться з одного боку до іншого.
  • Очищати треба всі три поверхні зуба – щічну, верхню та язичну.
  • Починати з важкодоступних ділянок та рухатися у напрямку центру передніх зубів.

Техніка чищення зубів зі звуковою (ультразвуковою) щіткою:

  • Стартувати треба з зони молярів на обох щелепах та рухатися до центру.
  • Розміщати щітку важливо під кутом 90 та обов’язково захоплювати під’ясенну поверхню зубів. Від користувача достатньо надавати невеликий тиск на щетину - з рештою щітка впорається самостійно.
  • Завдяки хвилеподібних рухам щітка утворює піну, яка й буде видаляти м’який наліт.
  • За один прийом щітка обробляє 2-2,5 зуба.

Щодо визначення варіанту пасти та ополіскувача, то ситуація також індивідуальна. Фторвмісні пасти підбираються залежно від віку, стану зубів та ясен. Ополіскувач – це додатковий засіб для домашнього догляду. Його рекомендує лікар, базуючись на стані зубів, скаргах пацієнта, якщо вони є.

Корисно використовувати у домашньому догляді за зубами – флос. Це зубна нитка для очищення контактної точки між зубами. Там також накопичуються м’які нашарування. Це знижує ймовірність розвитку карієсу та гінгівіту на даній ділянці. Флоси бувають круглої, стрічкоподібної, пласкої форми. Вибір варіанту залежить від багатьох факторів – наявності брекетів, імплантів, загального стану зубів та ротової порожнини.

Найкраще для домашнього догляду за зубами та профілактики хвороб ротової порожнини проконсультуватися з лікарями HavrykdentalClinic. Тож завітайте до нас та оберіть свою схему.


Надрукувати   E-mail