Керамічні брекет-системи: переваги, особливості встановлення та догляду
Красива сяюча посмішка — це не мрія, а реальність завдяки сучасній медицині. Якщо у вас нерівний зубний ряд, аномалії розташування зубів чи неправильний прикус, не слід засмучуватись. Скориставшись брекет-системою, ви зможете вже через 1.5-2 роки отримати сяючу здорову посмішку та ідеально рівні зуби.
На даний час є кілька видів брекетів. Керамічні серед них є найпопулярнішими ,завдяки своєму природному білому кольору. Вони виготовляються з кераміки на основі оксиду алюмінію і практично непомітні на зубному ряді. До того ж слід зазначити, що зі слів пацієнтів звикання до них проходить значно швидше та простіше
Особливості встановлення керамічних брекетів
Будова керамічних брекетів, як ми вже зазначали вище, досить проста. Вони складаються з керамічних пластин та металевої дуги.
Керамічна брекет-система може бути лігатурною або безлігатурною. У першому випадку конструкція має спеціальні лігатури. Їх основне призначення — прикріпити дугу до брекетів
Безлігатурні системи мають спеціальні замки, які дозволяють легко і швидко змінювати положення дуги. Тип системи підбирає лікар, залежно від особливостей викривлення зубів.
Першим етапом до встановлення таких конструкцій буде консультація у лікаря-ортодонта та ретельна діагностика. Після складання плану лікування пацієнту проводять санацію ротової порожнини (видалення зубного каменю, лікування всіх вогнищ запалення і карієсу) Весь процес встановлення брекет-системи займає біля години . Спочатку зуби ретельно очищаються від забруднень . Потім на них наноситься спеціальний гель (клей),засвічують фотополімерною лампою . Тоді фіксація кожного брекета до поверхні зуба за допомогою адгезиву світлового твердіння.Після цього в замочки брекетів встановлюється металева дуга та закріплюється з допомогою спеціальних лігатур, які бувають різних кольорів.
Переваги та недоліки керамічних брекетів
Перед тим, як зважитися на встановлення такої брекет-системи, необхідно докорінно вивчити її позитивні та негативні сторони. До переваг керамічних брекетів відносять:
- зовнішня естетичність (практично не помітні на зубах);
- зручність використання;
- надійність;
- мінімальний рівень травматизму (кераміка не травмує м’які тканини ротової порожнини).
Така брекет-система не поступається металевій у своїй ефективності на надійності.
До недоліків керамічних брекетів належать:
- відносна крихкість матеріалу (під час неправильного догляду керамічна пластина може розбитися);
- висока ціна;
Слід зазначити, що під час правильного догляду за керамічними брекетами з описаними вище недоліками зовсім нескладно впоратися.
Особливості піклування за брекетами з кераміки
Якогось особливого догляду дана система не потребує. Однак існує ряд правил і рекомендацій по догляду за брекетами та зубами. Необхідно пам’ятати, що чистити зуби та міжзубні проміжки необхідно після кожного прийому їжі , оскільки рештки їжі, що скупчуються між брекетами та зубами викликають каріозні ураження.
Догляд за брекетами здійснюється за допомогою спеціального набору. Для цього вам знадобляться:
- спеціальна монопучкова зубна щітка або щітка з V-подібний розрізом на щетині для чищення зубного ряду з брекетами;
- йоршики - щіточки для очищення міжзубних проміжків та деталів брекетів;
- зубна нитка (суперфлос);
- ополіскувач( універсальний засіб , коли немає змоги почистити зуби після вживання їжі);
- ірригатор (при потребі).
Рекомендовано обмежити прийом жорсткої, липкої та твердої їжі, яка може нашкодити зубам чи пошкодити елементи брекет-системи.
Якщо ви помітили будь-яку несправність у вашій керамічній брекет-системі, або у вас почали виникати больові відчуття під час її носіння, вам необхідно не гаяти часу і звернутися до ортодонта. Також лікар має вчасно замінювати вам дуги й періодично здійснювати профілактичний догляд.
Зробити свою посмішку привабливою, усунути дефекти зубного ряду без особливого дискомфорту можна у будь-якому віці.