Капи для відбілювання зубів: «плюси» та «мінуси» застосування
Щороку з’являється все більше різноманітних методик відбілювання зубів. Кожна з них підбирається з урахуванням особливостей здоров’я пацієнта в індивідуальному порядку. Капи для відбілювання зубів - надзвичайно популярний варіант серед прогресивних пацієнтів. Це спеціальні накладки, наповнені спеціальним гелем або пастою, які надягають на весь зубний ряд
Застосовувати капи для відбілювання зубів необхідно досить обачно. Обов’язково треба проконсультуватися з лікарем. У протилежному випадку ви не можете гарантувати, як саме піде процес освітлення зубної емалі. Найчастіше капи надягають на ніч. Після досягнення відповідного ефекту вони стають непотрібними й більше не застосовуються.
Найпопулярніші типи кап для відбілювання зубів
Є кілька найрозповсюдженіших видів таких пристроїв. До них можна віднести:
- стандартні;
- індивідуальні.
Стандартні капи для відбілювання зубів складаються з кількох пластинок, що встановлюються на верхній та нижній зубний ряд. Їхня кількість може коливатися від 10 до 14 одиниць, залежно від бажаного результату відбілювання. Ціна таких кап для відбілювання є найдоступнішою. Однак треба враховувати, що такі бюджетні вироби не прилягають до поверхні зубів максимально щільно, й гель може потрапити на ясна.
Індивідуальні капи для відбілювання зубів виготовляють за зліпком щелепи пацієнта. Вони коштують дорожче, проте найкраще відбілюють зубні ряди та щільно прилягають до них.
Плюси та мінуси використання кап
Найсуттєвішою перевагою використання такого методу відбілювання є його домашнє застосування. Крім цього, можна виділити ще кілька суттєвих особливостей:
- ефективність (бажаний результат ви зможете отримати через 4–5 процедур);
- доступна ціна;
- економія часу (капи для відбілювання зубів застосовуються переважно в нічний час під час сну);
- непомітність завдяки своїй прозорості;
- простота використання.
Проходить таке відбілювання зубів у домашніх умовах практично непомітно й дуже швидко. Однак воно має кілька вагомих недоліків, на які треба зважити перед його застосуванням. До них належать:
- довготривалий процес застосування (не менше трьох тижнів для отримання бажаного результату);
- вплив на дикцію під час надягання кап;
- подразнення ясен через потрапляння на них гелю;
- підвищення чутливості зубів.
Капи для відбілювання зубів заборонено використовувати під час вагітності, у період лактації, пірсингу язика або губ, за будь-якого типу карієсу, після нещодавного проведення хірургічних операцій у ротовій порожнині. На ці нюанси треба обов’язково зважати!