Професійна гігієна ротової порожнини: необхідність чи розкіш?

Останнім часом дана процедура користується значною популярністю серед клієнтів стоматологічних лікувальних закладів. Це й не дивно, адже з її допомогою можна досягнути свіжості подиху, відбілити зубну емаль і позбутися нальоту та зубного каменю, що утворюється в ротовій порожнині. Зробити професійну чистку варто кожному, хто піклується про своє здоров’я та самопочуття.

На здоров’я ваших зубів та ясен впливають постійні перекуси, куріння, вживання холодних та гарячих напоїв, кава… Догляду в домашніх умовах за ротовою порожниною недостатньо. У ній містяться важкодоступні місця, які можна обробити лише спеціальними приладами. Саме тому так важливо професійно почистити зуби, звернувшись до добросовісних спеціалістів.

Небезпека зубного нальоту

Статистичні дані невблаганні! У домашніх умовах ви зможете позбутися лише 60 % зубного нальоту. Що ж відбувається з іншими 40 %? Це поступово перетворюється на зубний камінь та спричиняє запалення ясен. А це перші ознаки суттєвих проблем.

Зубний наліт без професійної чистки також може спричинити такі проблеми:

  • розвиток карієсу (його досить важко виявити під шаром нальоту; лікування карієсу відбувається значно довше та коштує дорожче, ніж зробити професійну чистку);
  • погіршення естетичності посмішки;
  • поява неприємного запаху з ротової порожнини;
  • поява запалення ясен та тканин пародонту.

Саме тому догляд за вашими зубами та яснами є таким необхідним. Чистити зуби слід двічі на день: вранці та ввечері мінімум 3 хвилини правильними рухами без зайвого тиску. В ідеалі краще це робити після кожного прийому їжі. До речі, електрична зубна щітка очищає краще, аніж мануальна. Не варто також забувати чистити міжзубні проміжки 1 раз на день за допомогою йоршиків та зубної нитки.

Якщо ви полюбляєте солодке, краще замінити цукерки та тістечка на сухофрукти, моркву та яблука. У такий спосіб ви не тільки збережете свої зуби, а й оздоровите організм корисними продуктами.

Двічі на рік відвідуйте стоматолога і проходьте професійну чистку зубів. Ціна на подібні послуги у Львові досить доступна для більшості пацієнтів.

Особливості професійної гігієни ротової порожнини

Професійна гігієнічна чистка ротової порожнини проходить у кілька етапів:

  1. Зняття зубного каменю з допомогою ультразвукового скейлера та ручних інструментів (кюрет).
  2. Видалення нальоту пігментного типу, що виникає після вживання кави або куріння повітряно-абразивним способом за допомогою порошків на основі карбонату кальцію та гліцину.
  3. Полірування зубної емалі за допомогою щіточок та полірувальних резинок професійною пастою.
  4. Індивідуальний підбір засобів домашнього догляду за порожниною рота.  

Слід зазначити, що після професійної чистки зубна емаль відбілюється на декілька відтінків, а також усувається кровоточивість ясен. Отже, крім здоров’я ротової порожнини ви ще й отримаєте довершений зовнішній вигляд вашої посмішки. За необхідності після чистки поверхню зубів покривають різноманітними фторвмісними препаратами та гелями.

Після проведення професійної гігієнічної чистки ротової порожнини попросіть свого лікаря скласти індивідуальний графік таких процедур. Набагато простіше й дешевше попередити проблему, ніж боротися з її вирішенням у майбутньому!


Надрукувати   E-mail