Про важливість та чудодійні властивості вітамінів нам відомо здавна. У разі виникнення нестачі одного з них, гармонійний розвиток та функціонування нашого організму відразу порушується. Особливо необхідні мікроелементи та різноманітні вітамінні добавки для здоров’я всієї ротової порожнини. Саме тому, щоб подбати про свою усмішку, необхідно почати з правильного харчування.

Які ж із вітамінів першочергово необхідні нам щоденно? Вітаміни групи В допомагають вашим зубам правильно розвиватися та підтримують їхнє здоров’я, вітамін А —  сприяє тому, щоб  слизові оболонки здоровими. Запобігає сухості у роті і допомагає швидше загоєнню ран. Вітамін С захищає від гінгівіту, ранньої стадії захворювання ясен, а також запобігає розхитування зубів. Також необхідно пам’ятати  про фтор (для стійкості зубів та емалі до пошкоджень), кальцій (успішне формування і функціонування всіх тканин людського організму), фосфор (розвиток і ріст кісток та зубів).

Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій, одночасно підвищуючи мінеральну щільність кісткової тканини, виступає дуже важливим компонентом в боротьбі проти причинних агентів розвитку пародонтальних захворювань.

Особливості засвоєння вітаміну D

Цікавою особливістю вітаміну D є те, що 90 % його ми дістаємо із сонячним промінням, а лише 10 % — з їжею. 

Найнеобхіднішим вітамін D є для дітей. Вони швидко ростуть і розвиваються, тому потребують додаткової допомоги під час росту кісток та інших тканин. Також у «групу ризику» потрапляють люди, що вживають лише рослинну їжу, страждають від надмірної ваги, досягли літнього віку чи мають проблеми з засвоєнням їжі.


Надрукувати   E-mail