Останнім часом усе частіше пацієнтами стоматологічних клінік стають діти дошкільного віку. Виникнення такої тенденції зумовлено тим, що змалечку діти не знають як правильно доглядати за порожниною рота.  Батьки зазвичай впевнені, що молочні зуби не потребують такого систематичного догляду, як постійні. Як результат — виникнення карієсу молочних зубів.

Останнім часом усе частіше пацієнтами стоматологічних клінік стають діти дошкільного віку. Виникнення такої тенденції зумовлено тим, що змалечку діти не знають як правильно доглядати за порожниною рота.  Батьки зазвичай впевнені, що молочні зуби не потребують такого систематичного догляду, як постійні. Як результат — виникнення карієсу молочних зубів. У чому ж головна підступність дитячого карієсу? Спочатку він проходить абсолютно безболісно,але згодом симптоматика змінюється й виникають больові відчуття при вживанні солодкого,соленого та інших смакових подразників.

Захищаємо молочні зуби від карієсу!

Якщо ви піклуєтеся про здоров’я вашого малюка, варто якомога раніше навчити його гігієні ротової порожнини. Разом зі своїм стоматологом підберіть якісну дитячу пасту, яку можна використовувати вже з появою першого зуба. Частіше давайте своєму малюку гризти яблука та моркву. Це чудова профілактика карієсу та неправильному прикусу.

За перших ознаках ураження карієсом, зверніться до лікаря! Пам’ятайте: краще зайнятися профілактикою, а не лікуванням захворювання!

Процес лікування карієсу в дітей

Деякі батьки досить легковажно ставляться до здоров’я молочних зубів свого малюка. Аргументуючи це тим, що з часом у дитини молочні зуби змінюються на постійні

Якщо у вашого малюка ще початкова стадія карієсу, то проводиться фторування — ремінералізуюча терапія. На всю поверхню ураженого зуба наноситься засіб фтору. Цей процес абсолютно безболісний і не шкідливий для вашої дитини.

У разі виникнення середнього або глибокого карієсу, лікар зробить препарацію пошкодженого місця на зубі і встановить відповідну пломбу. На жаль, не всі діти однаково добре сприймають подібне лікарське втручання.

Обов’язково необхідно підготувати свою дитину до візиту до стоматолога. Можна подивитися мультфільми або книги, у яких розповідається про те, що буде робити лікар. 

Методи попередження карієсу

Щоб зуби вашого малюка були здоровими, а візит до стоматолога викликав лише усмішку, візьміть собі за правило регулярно відвідувати лікаря. Хоча б двічі на рік перевіряйте стан ротової порожнини дитини в спеціалістів. Обмежте вживання солодкої рідини — вона найбільш агресивно діє на дитячі зуби.

Також необхідно не ігнорувати кілька простих правил:

  1. Старайтесь мінімізувати використання пустушки дитиною.
  2. Після кожного годування з пляшечки протирайте ясна малюка зволоженим шматочком бинта.
  3. Користуйтеся пляшечкою лише в перший рік життя дитини. Навчіть малюка, якому виповнився рік, пити з чашки.
  4. Починайте чистити зуби, як тільки вони з’являться в дитини. Для цього найкраще використовувати спеціальну пасту з фтором.
  5. У пляшечці для годування давайте лише грудне молоко або суміш. Не давайте дитині солодких компотів чи соків. Протипоказано давати дитині з пляшечки рідини з м’якоттю.
  6. З 3-х до 6-ти років дитині треба використовувати зубну пасту з фтором, індивідуально підбираючи дозування. Починати необхідно із «горошини» місткістю 1000 ррm.
  7. Обов’язково наглядайте за чищенням зубів дітей до 6-ти років. Дитина має обробляти зуби й не ковтати зубну пасту.

Надрукувати   E-mail