Здоров’я зубів і ясен - взаємопов’язані чинники, які просто неможливі один без одного. Дуже часто на цілісність зубного ряду впливають спадкові хвороби, ігнорування особистої гігієни, порушення діяльності органів внутрішньої секреції.

Першими починають страждати саме ясна. Вони «сигналізують» своєму власнику про проблеми кровоточивістю, запальними процесами та неоднорідністю будови. Також подібні проблеми можуть виникати через травми зуба або щелепи.

Якщо ви виявили дискомфорт у роті, помітили кровоточивість та почервоніння ясен, необхідно не гаючи часу звернутися до лікаря. Тільки справжній спеціаліст зможе поставити вам адекватний діагноз, а не затягнути процес захворювання довготривалим лікуванням. Найпоширенішими проблемами ротової порожнини та ясен є:

  • гінгівіт;
  • парадонтит.

Гінгівіт - це запалення ясен,яке виникає через хвороботворні бактеріЇ  зубного нальоту. Він характеризується почервонінням, чутливістю до холодної або гарячої їжі й появою неприємного запаху. Під час ігнорування гінгівіту, якщо ріст і накопичення бактерій ефективно не усунути, на його основі починає розвиватися пародонтит.

Це захворювання надзвичайно серйозне. Воно починає руйнувати кістку, яка оточує зуб. Якщо ігнорувати і його, то можлива повна втрата зуба.

Методи лікування захворювань ясен

Відштовхуючись від офіційних даних майже 80 % населення України віком до 35 років страждає від різноманітних захворювань ясен. За першої підозри щодо розвитку таких недугів необхідно звернутися до лікаря, аби той підібрав адекватне лікування.

Для максимальної ефективності воно має включати в себе такі дії:

  • проведення гігієнічної чистки зубної порожнини, зняття зубного каменю та інших відкладень( механічні методи);
  • повітряно-абразивне полірування ;
  • ручний скейлінг та полірування зубного кореня;
  • вектор-терапія;
  • навчання  навиків індивідуальної гігієни, технікам чищення зубів;
  • підбір засобів та методів гігієнічних маніпуляцій ( зубна щітка, паста , йоршики, зубна нитка)

Не забувайте, що ваше здоров’я залежить лише від вас! За своєчасного усунення чинників зникає відповідна проблема!


Надрукувати   E-mail