Кожний із нас мріє про красиву здорову посмішку. Однак часто ми стикаємося з такими проблемами, як втрата жувальної ефективності, зміна положення зубів, потемніння зубної емалі, а також зміна форми і кольору зубів. Найчастіше дані дефекти можна ефективно усунути за допомогою протезування зубів. Цим займається ортопедична стоматологія, фахівці якої проводять діагностику та лікування порушень зубо-щелепної системи при втраті одного чи кількох зубів.

Ортопедична стоматологія: спектр діяльності

Фахівці, які займаються ортопедичною стоматологією, допоможуть вам діагностувати та усунути різноманітні дефекти зубощелепної системи. Серед їхніх послуг можна виділити:

Протезування зубів на сьогодні має дуже багато технік. Усі процедури здійснюються високоякісними матеріалами. Завдяки цьому «створені» зуби неможливо відрізнити від натуральних.

5 причин звернутися до стоматолога-ортопеда

Якщо ви ще досі вагаєтеся й тільки плануєте візит до даного спеціаліста, ми рекомендуємо вам уважніше придивитися до своєї ротової порожнини. Якщо ви помітили в себе один із п’яти перерахованих нижче проблем, не гайте часу й запишіться на прийом якомога швидше. Лікар вам просто необхідний, якщо:

Чим швидше ви звернетеся до фахівця, тим доступнішою й ефективнішою буде його допомога!

Види протезування зубів

В стоматології найчастіше застосовують один із двох видів протезування зубів: 

Поговоримо про кожен із видів більш детально. Так, знімне протезування зубів стоматологи використовують у тих випадках, коли у пацієнта спостерігається як часткова, так і повна втрата зубного ряду. Варто зазначити, що такий спосіб є не дуже популярним, незважаючи на цінову доступність. Пацієнти нерідко скаржаться на підвищене слиновиділення, подразнення ясен, проблеми з дикцією тощо. Та й термін використання знімних протезів порівняно невеликий. Та якщо іншого варіанту немає, то стоматолог може запропонувати один із основних видів знімних протезів:

  1. Нейлонові і акрилові протези. Вони актуальні за умови втрати значної частини зубного ряду. Кріплення до щелепи відбувається за допомогою спеціальних замків з акрилу чи нейлону.
  2. Бюгельні протези. Такі протези використовують за умови втрати пацієнтом значної кількості зубів, навіть якщо вони розташовувалися один за одним. Ці конструкції вважаються досить сучасними, оскільки вони можуть бути частково знімними. Кріплення до щелепи відбувається завдяки пластмасовій основі на металевому каркасі (дузі або бюгелі). Саме така конструкція надає протезам міцності та надійності. Фіксація протезів даного типу може бути кламерною або замковою
  3. Повністю знімні зубні. Такий тип протезування доцільно використовувати тільки у тому випадку, якщо у пацієнта повністю відсутні зуби у ротовій порожнині. Найчастіше таке відбувається із людьми літнього віку. Такі протези не зовсім зручні у використанні, проте вони чудово вирішують поставлені естетичні та функціональні завдання.

Тепер поговоримо про незнімне протезування зубів. Воно відбувається за участі спеціальних протезів, які замінюють один або кілька зубів на постійній основі (тобто не знімаються). До цієї категорії належать:

  1. Коронки. Вони анатомічно повторюють зуб. Їхнє встановлення відбувається або на власні зуби, або на спеціальні вкладки (штифти). Це за своєю суттю це своєрідна пломба, яка охоплює зуб з усіх боків. Основне завдання коронок - захищати ослаблені або пошкоджені карієсом зуби. Їх використовують, якщо має місце значне руйнування зуба, таке, коли пломби є зовсім неефективними. Коронки виготовляють з  металокераміки, кераміки,  діоксиду цирконію, польовошпатової кераміки або гібридної кераміки. Їх відрізняє висока естетичність та міцність. Керамічні коронки не лише запобігають подальшому руйнуванню зуба, але і додають естетичності усмішці. 
  2. Мостовидні протези. Вони встановлюються за умови відсутності декількох зубів, рідше - одного зуба. Зазвичай кріплення відбувається до сусідніх зубів. Можлива також опора на імпланти. Мостоподібні конструкції можуть бути виготовленими з металокераміки або з діоксиду цирконію. Мости без використання металу є більш естетичними і точними, а також потребують меншого спилювання коронки зуба під час встановлення.
  3. Вкладки та накладки. Таке протезування допомагає відновити форму і функціональність жувальних зубів за наявності значних каріозних уражень.
  4. Вініри. Вони являють собою тонкі, але дуже міцні пластинки Їх закріплюють на передній частині зуба фронтальних зубів, щоб приховати наявні недоліки зубного ряду. Завдяки вінірам можна скоригувати форму і колір, а також неправильне положення зубів. Вони мають розкішний глянцевий блиск, мають тривалий строк експлуатації, є високоестетичними та зберігають свій початковий колір навіть після вживання кави, вина, соку і інших напоїв з барвниками.
  5. Протезування на імплантатах.  Цей спосіб приходять на допомогу, коли потрібно замінити втрачений зуб або кілька зубів імплантатами, встановленими в кістку щелепи. Саме імплант служить опорою для штучного зуба чи протеза

Способи зубного протезування 

Зубне протезування буває двох видів:

У першому випадку кріплення протеза здійснюється на сусідні здорові зуби. Воно актуальне під час втрати кількох сусідніх зубів. До Макропротезування можна віднести зубні знімні протези, мостоподібні протези, капронові і еластичні протези, зубні імплантати, бюгельі протези.

Мікропротезування передбачає використання люмінірів, вінірів, вкладок та коронок.

Перегляди: 6393
Надрукувати