Дитяча стоматологія

Металокерамічні коронки: особливості застосування і використання

Зубна емаль — це найтвердіший матеріал у людському тілі. Він може витримати досить суттєві навантаження. Проте карієс нещадно вражає навіть його. Щоби запобігти руйнуванню зубної емалі, треба не ігнорувати правила гігієни і звертатися до стоматолога за перших підозр подібного захворювання. Якщо ж ви не встигли, й зуби почали руйнуватися, зупинити такий процес допоможуть металокерамічні коронки.

Протягом кількох десятиліть цей вид протезування користувався величезною популярністю. Проте зараз його витіснили такі види коронок, як безметалеві та цирконієві. Вони відрізняються більшою естестичністю та функціональністю. 

Безметалеві коронки виготовляються на основі просоченого смолою волокна, яке повністю відтворює первинний вигляд зуба. До переваг такого протезування відносять:

 • нетоксичність і гіпоалергенність;
 • простоту ремонту;
 • стійкість до ударів. 

Цирконієві коронки виготовляють із діоксиду цирконію і фактично повністю нагадують своєю текстурою натуральні. Навіть родичі не можуть відрізнити “нові зуби” пацієнта від справжніх. До головних переваг такого протезування належить:

 • сумісність з тканинами, що знаходяться біля зуба;
 • відсутність відчуття штучності у роті;
 • міцність.

Таким чином вибір залишається за пацієнтами! Металокерамічні коронки також періодично встановлюють. Цей вид протезування зараз є найбюджетнішим. Однак на цьому його переваги фактично закінчуються. Особливості застосування металокерамічних коронок

Такі коронки є досить надійними та довговічними. Крім цього металокерамічні коронки мають кілька суттєвих переваг перед протезуванням іншим різновидом матеріалу:

 • універсальність (встановлюються на будь-які зуби);
 • хорошу витривалість (витримують навіть досить активну експлуатацію);
 • коштують недорого.

Також треба не забувати про певні нюанси, які необхідно враховувати перед встановленням металокерамічних коронок. Серед них можна виділити:

 • необхідність обточуванні зуба;
 • вірогідність сколу верхнього шару;
 • можливе просідання ясен, після якого металічний каркас стане видимим.

Проте якщо ці недоліки не є для вас критичними, ви можете сміливо застосовувати протезування металокерамічними коронками.  

Елайнери: секрет рівних зубів та правильного прикусу

Неправильне положення зубів стає не лише косметичною, але й фізіологічно проблемою. Будь-який компетентний ортодонт розкаже, що викривлення зубного ряду виливає на діяльність кишково-шлункового тракту, провокує головні болі, підвищує можливість стирання зубів та виникнення їхніх захворювань. Що ж робити, якщо застосування спеціальних пластин у вашому віці вже є недоцільним, а брекети вам просто не подобаються? На допомогу приходять елайнери.

Вони мають вигляд спеціальних прозорих кап, які допомагають коректувати положення зубів, а також виправляти неправильний прикус. Елейнери виготовляються із силікону або пластику за індивідуальними відбитками кожного пацієнта. Вони міцно прилягають до зубної поверхні й починають тиснути на неї. У результаті цього зуб починає змінювати своє положення.

Елайнери розташовуються в ротовій порожнині не менше, ніж 22 години на добу. У іншому випадку ви не зможете досягти бажаного результату. Кожні три тижні такі капи змінюються новими. Кількість таких замін елайнерів визначається особливостями будови щелепи та складності викривлення зубного рядку кожного пацієнта. У середньому упродовж усього лікування застосовуються 15–22 капи на кожний зубний ряд.

Переваги та недоліки використання елайнерів

На перший погляд може здатися, що використання такої системи вирівнювання зубів є просто ідеальним. Дійсно, елайнери практично непомітні, вони фактично не створюють дискомфорту під час використання та не потребують зміни гігієни ротової порожнини. Крім цього, до переваг елейнерів можна віднести:

 • відсутність алергічних реакцій;
 • зручність у використанні;
 • практичність
 • естетичні
 • легкий догляд за порожниною рота; 

Проте перед встановленням елайнерів необхідно зважати й на деякі нюанси, що виникають під час їхнього носіння. А саме:

 • невелика ефективність у досить складних клінічних випадках;
 • суттєва ціна.

Якщо вас не лякають описані вище недоліки, а також ваш ортодонт радить вам саме таку систему вирівнювання зубного ряду, рекомендуємо вам почати лікування з допомогою елайнерів.

Треба зважати, що такі чудо-капи категорично протипоказані:

 • дітям;
 • під час серйозних аномалій прикусу або лицьового скелету;
 • у період гострих стадій пародонтозу.

Також елайнери абсолютно неефективні, якщо вам необхідно повернути зуб навколо осі. Ціна лікування з їхньою допомогою трохи відрізняється від стандартного використання звичайної брекет-системи. Особливо, якщо для отримання бажаного результату вам необхідно підвищена кількість комплектів елайнерів.

Чистити таку капу дуже просто. Достатньо використовувати звичайну воду й зубну щітку. Під час їжі елайнери краще знімати, аби полегшити процес кусання та жування, а також не пошкодити ці прилади. Використовуючи елайнери, протипоказано курити і вживати напої, що можуть змінювати забарвлення їхньої текстури (кава, сік).

Реставрація зубів: показання та особливості процедури

У результаті ушкоджень або вікових змін структура зуба починає втрачати свою цілісність і руйнується. Такий процес негативно впливає на розвиток захворювань шлунку і всієї травної системи. Аби цьому запобігти, необхідно вчасно вжити відповідні заходи. Реставрація зубів — це один із найкращих методів відновлення та нарощування їхньої структури з допомогою певних матеріалів. Найефективнішим є застосування фотополімерів.

Реставрація зубів буває:

 • прямою;
 • непрямою.

У першому випадку використовують фотополімери. Її проводять безпосередньо в ротовій порожнині, матеріали застосовуються лише ті, що швидко тверднуть під дією фотополімерної лампи. Маніпуляцію проводить лікар прямо у своєму кабінеті, а сам процес не займає більш, ніж одну процедуру.

Непряма реставрація зубів потребує зняття спеціальних відбитків. І лише за такої моделі створюють зубні конструкції з фотокомпозиту, кераміки, циркону та інших матеріалів.

Показання для проведення реставрації зубів

Фотокомпозитний тип реставрації допомагає не тільки повернути зовнішню естетику зубної емалі, але і вплинути на їхню функціональність. Найчастіше його застосовують для:

 • усунення потемніння зубної емалі, нерівностей зубного ряду та наявних сколів та тріщин;
 • лікування некаріозних уражень, наслідків травм з відновленням естетичних і функціональних параметрів зуба:
 • відновлення форми зуба при частковому сколі або відламі коронки внаслідок травми;
 • відновлення зубів, які були уражені карієсом.

За коректної роботи майстра ваш зубний ряд стане ідеально рівним та акуратним. Реставрація зубів маскує такі їхні недоліки, як сколи, тріщини та невеликі дірки. Мінімальний строк експлуатації зуба після такої процедури — 7 років.

Така реставрація зубів неможлива, якщо:

 • у корені відбуваються запальні процеси;
 • наявний бруксизм;
 • сильне руйнування коронкової частини зуба, неможливість відновленння за допомогою фотокомпозиту;
 • деякі види патологічного прикусу (прямий, глибокий);
 • неможливість ізолювати порожнину від вологи.

У таких випадках вам треба звернутися до іншого типу реставрації й обговорити всі нюанси такого процесу зі своїм стоматологом.

Переваги реставрації зубів фотополімерами

Зазвичай, під час використання вінірів чи коронок провести реставрацію зубів простіше як для спеціаліста, так і для пацієнта. Використання ж полімерних сполук потребує неабиякої майстерності від стоматолога і вміння створити максимально точну модель пошкодженого зуба. Особливо це актуально для реставрації передніх зубів.

Незважаючи на це, фотокомпозитна реставрація зубів має кілька вагомих переваг:

 • мінімальне препарування структури зуба в порівнянні з його обробкою під час встановлення коронок;
 • доступна ціна;
 • короткий час проведення процедури, що займає всього один сеанс, рідше два
 • швидке відновлення реставрації, що відкололася;
 • можливість заміни нового зуба іншим одразу ж, якщо не сподобався результат.

Більш детально оцінити такий процес ви зможете на спеціальному відео про реставрацію зубів. З кожним роком такий тип відновлення зубного ряду стає все більш популярним завдяки своїм функціональним та естетичним показникам!

Капи для відбілювання зубів: «плюси» та «мінуси» застосування

Щороку з’являється все більше різноманітних методик відбілювання зубів. Кожна з них підбирається з урахуванням особливостей здоров’я пацієнта в індивідуальному порядку. Капи для відбілювання зубів - надзвичайно популярний варіант серед прогресивних пацієнтів. Це спеціальні накладки, наповнені спеціальним гелем або пастою, які надягають на весь зубний ряд

Застосовувати капи для відбілювання зубів необхідно досить обачно. Обов’язково треба проконсультуватися з лікарем. У протилежному випадку ви не можете гарантувати, як саме піде процес освітлення зубної емалі. Найчастіше капи надягають на ніч. Після досягнення відповідного ефекту вони стають непотрібними й більше не застосовуються.

Найпопулярніші типи кап для відбілювання зубів

Є кілька найрозповсюдженіших видів таких пристроїв. До них можна віднести:

 • стандартні;
 • індивідуальні.

Стандартні капи для відбілювання зубів складаються з кількох пластинок, що встановлюються на верхній та нижній зубний ряд. Їхня кількість може коливатися від 10 до 14 одиниць, залежно від бажаного результату відбілювання. Ціна таких кап для відбілювання є найдоступнішою. Однак треба враховувати, що такі бюджетні вироби не прилягають до поверхні зубів максимально щільно, й гель може потрапити на ясна.

Індивідуальні капи для відбілювання зубів виготовляють за зліпком щелепи пацієнта. Вони коштують дорожче, проте найкраще відбілюють зубні ряди та щільно прилягають до них.

Плюси та мінуси використання кап

Найсуттєвішою перевагою використання такого методу відбілювання є його домашнє застосування. Крім цього, можна виділити ще кілька суттєвих особливостей:

 • ефективність (бажаний результат ви зможете отримати через 4–5 процедур);
 • доступна ціна;
 • економія часу (капи для відбілювання зубів застосовуються переважно в нічний час під час сну);
 • непомітність завдяки своїй прозорості;
 • простота використання.

Проходить таке відбілювання зубів у домашніх умовах практично непомітно й дуже швидко. Однак воно має кілька вагомих недоліків, на які треба зважити перед його застосуванням. До них належать:

 • довготривалий процес застосування (не менше трьох тижнів для отримання бажаного результату);
 • вплив на дикцію під час надягання кап;
 • подразнення ясен через потрапляння на них гелю;
 • підвищення чутливості зубів.

Капи для відбілювання зубів заборонено використовувати під час вагітності, у період лактації, пірсингу язика або губ, за будь-якого типу карієсу,  після нещодавного проведення хірургічних операцій у ротовій порожнині. На ці нюанси треба обов’язково зважати!

Відбілювання зубів Magic Smile: специфіка процедури

Білосніжна усмішка, яка сяє здоров’ям, — це мрія кожної свідомої людини. І поки більшість суспільства лише зітхає, дивлячись на свої жовтуваті зуби з пошкодженою емаллю, одиниці прямують до своєї мети. Відбілювання зубів Magic Smile — один із найпростіших та найефективніших методів боротьби з тьмяністю вашої усмішки.

Такий метод обробки зубної емалі був винайдений десять років тому і відтоді активно застосовується американськими спеціалістами. Головними особливостями відбілювання Magic Smile є його безпечність і висока ефективність. Пацієнти, що вже пройшли цю процедуру, і надалі планують застосовувати саме такий тип відбілювання.

Причини тьмяності зубної емалі

Лише невеликий процент жителів планети може похизуватися білосніжними зубами від природи. Усі інші “голівудські посмішки” — це результат відбілювання зубів (Magic Smile або інших технік) і натхненної роботи стоматологів. Пожовтіння зубної емалі може виникнути через кілька причин:

 • вживання у їжу продуктів, що змінюють колір зубів (вино, газовані напої, кава);
 • куріння;
 • довготривале лікування антибіотиками (особливо тетрациклінової групи);
 • захворювання ротової порожнини (карієс, флюороз).

Якщо ви зіткнулися з подібними проблемами, не треба засмучуватися. Краще завітайте до кабінету відбілювання, і вже через кілька годин ви просто не спізнаєте свою посмішку!

 

Переваги відбілювання зубів Magic Smile

Процес відбілювання буває домашнім і професійним. Ми, безперечно, радимо вам другий варіант обробки зубної емалі. Він є набагато безпечнішим та ефективнішим від «побутових» методів. До того ж, відгуки про Magic Smile тих пацієнтів, які його вже зробили, завжди позитивні!

Ціна відбілювання зубів Magic Smile доступна для кожного завдяки особливостям цієї процедури. Спочатку на зубну поверхню наносять спеціальний гель, в основу якого входить пероксид карбаміду. Після цього їх обробляють спеціальною LED-лампою. Результат відбілювання зубів Magic Smile за умови правильного догляду за ротовою порожниною буде залишатися з вами роками.

Головні переваги відбілювання зубів Magic Smile:

 • безпечність для емалі;
 • максимально довготривалий ефект процедури за умови відсутності впливу на хімічний склад зубів;
 • можливість відбілити поверхню на дванадцять тонів світліше;
 • відсутність значного впливу на міцність структури зубів;
 • добросовісний результат без застосування агресивних сполук;
 • максимальний комфорт під час процедури;
 • швидкість її проведення;
 • можливість обрати тип гелю, протокол відбілювання та проведення  індивідуальної процедури з урахуванням унікальних особливостей  зубів пацієнта.

Якщо ви плануєте відбілити зуби, то Magic Smile — ідеальний варіант для вас!

Підготовка до процедури Magic Smile

Треба розуміти, що навіть така безпечна обробка зубної емалі, як Magic Smile, має кілька протипоказань. Її заборонено застосовувати під час:

 • вагітності;
 • лактації;
 • наявності серйозних захворювань (онкології, цукрового діабету тощо);
 • алергічних реакцій на компоненти гелю;
 • вікової недопустимості (відбілювання не проводять особам, молодшим за вісімнадцять років).

Спочатку пацієнт разом із лікарем оцінюють поточний стан зубної емалі й підбирають найбільш вдалий відтінок. Після цього проводиться чистка й лікування уражених зубів. І тільки потім приходить час відбілювання зубів Magic Smile.

Image
м. Львів, вул. Хуторівка, 40а, офіс 202
havrykclinic@gmail.com
Гаряча лінія - +38 (097) 630-30-70

Графік роботи

Понеділок-П’ятниця : 09:00 - 21:00
Субота : 10:00 - 15:00