Більшість із нас не задумуються, що у відпустку треба брати не три комплекти купальників, а насамперед правильно підібрану аптечку. Тому, що виглядати зіркою ви можете і в одній парі джинсів та 2-3 футболками, а ось якщо трапиться надзвичайна ситуація, то без відповідних ліків вирішити її буде фактично неможливо.
Більшість із нас не задумуються, що у відпустку треба брати не три комплекти купальників, а насамперед правильно підібрану аптечку. Тому, що виглядати зіркою ви можете і в одній парі джинсів та 2-3 футболками, а ось якщо трапиться надзвичайна ситуація, то без відповідних ліків вирішити її буде фактично неможливо.
Найчастіше причинами появи зубного болю є:
- глибокий карієс;
- пульпіт або періодонтит (запалення нерву);
- зубна травма
- пародонтит або інші запальні процеси щелепно-ротової порожнини.
Причин насправді досить багато. Але що ж робити, щоб не зіпсувати відпочинок, якщо неприємна ситуація сталася і ви страждаєте відболю? Зубний біль — дуже підступний. Він може посилюватися з настанням ночі. Саме тоді людина займає горизонтальне положення і кров починає активно потрапляти до ясен, а також посилюється робота парасимпатичної нервової системи, яка відповідає за розслаблення і відхід до сну. Є кілька методів швидко зняти зубний біль. Про них ми й розкажемо більш детально.
Медикаменти для зняття зубного болю
Ми — за цивілізовані розв’язання будь-яких питань. Тому насамперед радимо знімати біль із допомогою ліків. Щоби він не застав вас зненацька, рекомендуємо завжди мати у своїй аптечці:
- німесил/німід/німесулід (Протизапальний знеболювальний засіб);
- кетанов (Для зняття гострого болю);
- ібупрофен або імет (Протизапальний засіб).
Маючи такі анальгетики вам не варто переживати, що зубний біль застане вас зненацька. Перед застосуванням радимо ретельно прочитати інструкцію. Проте ми радимо не зловживати самолікуванням і якомога швидше відвідати стоматолога. Якщо не має можливості зробити це прямо на відпочинку, тоді зробіть це відразу після приїзду. Адже біль — це лише сигнал, що проблема вже є!
Зуб болить у нічний час: що робити?
Насамперед не треба впадати в паніку. Навіть, якщо аптеки вже зачинені, а у вас під рукою немає потрібних ліків, можна дати раду такій суттєвій проблемі. Є кілька методів, які значно полегшують біль.
У першу чергу, спробуйте зайняти вертикальне положення. Річ у тому, що лежачи горизонтально, ви мимоволі збільшуєте притік крові до ураженого місця. У результаті біль стає нестерпним.
По-друге, спробуйте прополоскати рот слабким розчином соди. Для цього розмішайте чайну ложечку соди в склянці води. Такий настій має мати кімнатну температуру й не бути гарячим. Ретельно прополощіть ротову порожнину. Біль може зменшитись!
Також можна використати хлоргекседин. Цей засіб ще й додатково продезінфікує уражене місце. По-третє, Ні в якому разі, не притуляйте до щоки теплі компреси! Вони можуть спровокувати ще сильніший приступ болю. Краще прикласти щось холодне, наприклад лід, замотаний у тканину.
Але всі ці методи — лише короткочасна «швидка» допомога, яка знімає симптоматику, проте не бореться з причинами. Аби назавжди розпрощатися з зубним болем — якомога швидше звертайтеся до лікаря, а не терпіть його з дня на день! Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам впоратися з зубним болем у будь-який момент!