Більшість із нас не задумуються, що у відпустку треба брати не три комплекти купальників, а насамперед правильно підібрану аптечку. Тому, що виглядати зіркою ви можете і в одній парі джинсів та 2-3 футболками, а ось якщо трапиться надзвичайна ситуація, то без відповідних ліків вирішити її буде фактично неможливо.

Більшість із нас не задумуються, що у відпустку треба брати не три комплекти купальників, а насамперед правильно підібрану аптечку. Тому, що виглядати зіркою ви можете і в одній парі джинсів та 2-3 футболками, а ось якщо трапиться надзвичайна ситуація, то без відповідних ліків вирішити її буде фактично неможливо.

Найчастіше причинами появи зубного болю є:

  • глибокий карієс;
  • пульпіт або періодонтит (запалення нерву);
  • зубна травма
  • пародонтит або інші запальні процеси щелепно-ротової порожнини.

Причин насправді досить багато. Але що ж робити, щоб не зіпсувати відпочинок,  якщо неприємна ситуація сталася і ви страждаєте відболю? Зубний біль — дуже підступний. Він може посилюватися з настанням ночі. Саме тоді людина займає горизонтальне положення і кров починає активно потрапляти до ясен, а також посилюється робота парасимпатичної нервової системи, яка відповідає за розслаблення і відхід до сну. Є кілька методів швидко зняти зубний біль. Про них ми й розкажемо більш детально.

Медикаменти для зняття зубного болю

Ми — за цивілізовані розв’язання будь-яких питань. Тому насамперед радимо знімати біль із допомогою ліків. Щоби він не застав вас зненацька, рекомендуємо завжди мати у своїй аптечці:

  • німесил/німід/німесулід (Протизапальний знеболювальний засіб);
  • кетанов (Для зняття гострого болю);
  • ібупрофен або імет (Протизапальний засіб).

Маючи такі анальгетики вам не варто переживати, що зубний біль застане вас зненацька. Перед застосуванням радимо ретельно прочитати інструкцію.  Проте ми радимо не зловживати самолікуванням і якомога швидше відвідати стоматолога. Якщо не має можливості зробити це прямо на відпочинку, тоді зробіть це відразу після приїзду. Адже біль — це лише сигнал, що проблема вже є!

Зуб болить у нічний час: що робити?

Насамперед не треба впадати в паніку. Навіть, якщо аптеки вже зачинені, а у вас під рукою немає потрібних ліків, можна дати раду такій суттєвій проблемі. Є кілька методів, які значно полегшують біль.

У першу чергу, спробуйте зайняти вертикальне положення. Річ у тому, що лежачи горизонтально, ви мимоволі збільшуєте притік крові до ураженого місця. У результаті біль стає нестерпним.

По-друге, спробуйте прополоскати рот слабким розчином соди. Для цього розмішайте чайну ложечку соди в склянці води. Такий настій має мати кімнатну температуру й не бути гарячим. Ретельно прополощіть ротову порожнину. Біль може зменшитись!

Також можна використати хлоргекседин. Цей засіб ще й додатково продезінфікує уражене місце. По-третє, Ні в якому разі, не притуляйте  до щоки теплі компреси! Вони можуть спровокувати ще сильніший приступ болю. Краще прикласти щось холодне, наприклад лід, замотаний у тканину.

Але всі ці методи — лише короткочасна «швидка» допомога, яка знімає симптоматику, проте не бореться з причинами. Аби назавжди розпрощатися з зубним болем — якомога швидше звертайтеся до лікаря, а не терпіть його з дня на день! Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам впоратися з зубним болем у будь-який момент!


Надрукувати   E-mail