Сьогодні розповімо вам про те, які з основних вітамінів та мінералів потрібні для здорових зубів та ясен.

Після зимового періоду більшість людей стикаються з авітамінозом.

Сьогодні розповімо вам про те, які з основних вітамінів та мінералів потрібні для здорових зубів та ясен.

Кальцій

В першу чергу, кальцій- найкращий друг наших зубів. Са сприяє зміцненню емалі та зміцненню кісток. Міститься у молоці, сирах, йогуртах, броколі.

Вітамін D

Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій, одночасно підвищуючи мінеральну щільність кісткової тканини, виступає дуже важливим компонентом в боротьбі проти причинних агентів розвитку пародонтальних захворювань. Міститься у жирній рибі, консервованому тунці та грибах.

Калій

Калій сприяє збільшенню щільності кісткової тканини (як емаль зубів) та зміцнює загальний стан здоров'я. Насправді калій може допомогти знизити артеріальний тиск, запобігти інсульту та запобігти сечокам’яній хворобі та остеопорозу.

Ви отримуєте калій, вживаючи такі фрукти, як банани, апельсини, дині, медова роса, абрикоси, грейпфрут та деякі сухофрукти. Ви також можете знайти калій у вареному шпинаті та брокколі, картоплі, солодкій картоплі.

Фосфор

Фосфор сприяє засвоєнню кальцію. Насправді, допомога у формуванні кісток і зубів є однією з основних функцій фосфору. Крім того, фосфор допомагає організму виробляти білок для росту і відновлення клітин і тканин.

Фосфором багаті такі продукти , як: молочні продукти, риба, м’ясо, сочевиця, квасоля, цільне зерно та горіхи. Фосфор легше засвоюється, при надходженні з продуктами тваринного походження, ніж з рослинною їжею.

Вітамін С

Вітамін С захищає від гінгівіту, ранньої стадії захворювання ясен, а також запобігає розхитування зубів.

Ви, напевно, вже знаєте, що цитрусові багаті вітаміном С, але ви також можете знайти його в картоплі та листовій зелені.

Вітамін А

Цей вітамін сприяє тому, щоб слизові оболонки здоровими. Запобігає сухості у роті і допомагає швидше загоєнню ран.

Для міцних ясен і зубів споживайте рибу, жовтки та печінку. Ви також можете знайти його в листових зелених овочах, таких як шпинат, капуста і зелень комір, або в помаранчевих  фруктах та овочах (абрикоси, диня, гарбуз, морква та солодка картопля) .


Надрукувати   E-mail