Профілактика та лікування карієсу під час вагітності

Вагітність - це найпрекрасніший стан, коли жінка почуває себе щасливою та неповторною, проте в одночас це дуже відповідальний період. Кожна вагітна жінка знає, що дбати про своє здоров'я потрібно вдвічі більше. Особливо це стосується профілактики здорового стану ротової порожнини. 

Вагітність - це найпрекрасніший стан, коли жінка почуває себе щасливою та неповторною, проте в одночас це дуже відповідальний період. Кожна вагітна жінка знає, що дбати про своє здоров'я потрібно вдвічі більше. Особливо це стосується профілактики здорового стану ротової порожнини. 

Спеціалісти Havryk dental clinic попереджають, що вагітні жінки частіше потерпають від запалення ясен (гігівіт вагітних) і карієсу та інших проблем в період вагітності і це пов'язують з такими причинами: 

  • Підвищеній кількості кальцію для організму.
  • Нестача  кальцію або мала кількість надходження його з їжею в організм майбутьної мами. Якщо організм відчуває дефіцит кальцію, тоді в першу чергу  кальцій мобілізуватиметься з кісткок верхньої та нижньої щелепи, а точніше з ділянок між зубами, зубних відростків, які оточують зуби.
  • Зменшується ремінералізуюча функція слини. При звичайних обставинах  очищєння емалі відбувається за рахунок дії кальцію та фосфатів, що містяться в слині. При вагітності концентрація цих речовин в слині знижується, понижується буферна місткість слини, яка повертає кислотно-лужний баланс до норми після прийому їжі. 
  • Коливання  гормонального фону в період вагітності спричиняє зниження інтенсивності кровообігу ясен. Ясна поступово стають набувають синюшного відтінку, та  починають кровити навіть при найнезначнішихих травмах.

Профілактика захворювань ротової порожнини вагітних жінок в Havryk dental clinic

Найкращим попередженням захворювань ротової порожни є своєчасне та регулярне відвідування  стоматологічної клініки. Лікарі-стоматологи Havryk dental clinic у Львові рекомендують звернутися до лікаря до планування вагітності  та скористатися послугою санації  ротової порожнини. Продовж перебігу вагітності на санацію ротової порожнини  слід  звернутися 4 рази – в 6-8, 16-18, 26-28 і 36-38 тижнях. При виявлені патогенних факторів ризику (агресивної мікрофлори порожнини рота, значне зниження ремінералізуючих властивостей слини та  ін.) період проходження  оглядів збільшується в три рази. В нагоді обов'язково стануть поради стоматологів Гаврик Дентал клінік:

  • Правильнний догляд. Зуби потрібно чистити мінімум двічі на день, використовуючи зубні щітки середньої жорсткості, або з м'якої щетини. 
  • Вибирати правильні засоби догляду. Важливо використовувати лікувально-профілактичні зубні пасти, що мають у своєму складі кальцій, а також  пасти, що містять протизапальні речовини, що зменшують ризик запалення ясен.
  • Профілактичне масажування ясен. Необхідна процедура для покращення кровообігу в ясенних тканинах, що оточують зуб. Потрібно вносити на ясна  одну кульку протизапальної пасти, а далі слід великим та вказівним пальцями охопити зуб, виконуючи легкі,обертальні рухи від зубів до ясен. Масажувальні продедури в сукупності повинні проводитись протягом 7-8 хвилин. 
  • Правильне харчування. Важливим фактором є виконання всіх вказівок акушера-гінеколога, таким чином Ви одночасно попіклуєтесь  про здоров`я власних зубів, і про зуби майбутньої дитини також, адже фактором  формування майбутніх зубів дитини є рівень кальцію в крові у матері.

Лікування карієсу при вагітності в Havryk dental clinic - комфортно, безболісно та нешкідливо

Жодної вагомої небезпеки лікування карієсу при вагітності не несе ні для матері, ні для дитини. В більшості випадків лікування можливе навіть без проведення маніпуляції анестезії. У випадках, коли ж все таки потрібно виконати анестезію, існує величезний вибір анестетиків, які дозвелені вагітним жінкам. 

Для правильного проведення  лікування хороший лікар-стоматолог повинен знати термін вагітності та мати інформацію  про перебіг хронічних захворювань пацієнтки.

Лікування карієсу при вагітності  найкраще проводити в середині терміну вагітності, а от втручання, навіть мінімальне, в першому триместрі та на останньому місяці вагітності не рекомендоване, оскільки це стрес для організму матері та дитини. У випадках, коли причиною звернення до стоматолога є гострий біль, можливе лікування і на ранньому терміні вагітності, головне не стресувати,  це теж негативно складається  на здоров'ї дитини. В Havryk dental clinic у Львові працюють досвідчені фахівці, які підберуть оптимальну методику лікування та анестезуючі засоби, а рентгенологічне дослідження може бути замінено на радіовізіографічний  знимок, де рентгенівське випромінювання мінімальне та безпечне для малюка.

Головне для кожної вагітної жінки - це зберігати спокій та мати позитивне налаштування, яке корисне для майбутнього малюка, а про здорову посмішку подбає стоматологія Havryk dental clinic.


Надрукувати   E-mail