Підвищена чутливість зубів  - інтенсивний минаючий біль, що виникає при оголенні дентину внаслідок:

Дентин містить мікроскопічні канали, які ведуть до нервових закінчень.  Якщо ці канали відкриті, нерви стають чутливішими і частіше реагують на взаємодію із солодким, кислим, холодним, гарячим та тактильним подразником.

Причини чутливості зубів:

Чищення надто жорсткою зубною щіткою. Рішення – перейти на зубну щітку з м’якою щетиною.

Надмірне вживання кислої їжі: томатний соус, лимон, грейпфрут, ківі, фреші, ягоди. Варто мінімізувати вживання цих продуктів та звернутися до стоматолога.

Використання відбілюючої зубної пасти. Багато виробників додають туди хімічні речовини, до яких багато людей є більш чутливими.

Захворювання ясен – пародонти, внаслідок якого відбувається деструкція кістки та опускання ясен. Якщо це - основна проблема, стоматолог складе план лікування та запропонує відповідні процедури.

Інші дефекти зуба: нелікований карієс, демінералізація цементу кореня зуба, дефекти пломби, сколи зуба, клиновидні дефекти.

Якщо ви часто помічаєте чутливість — звертайтесь до стоматолога. Він перевірить стан зубів на можливі проблеми та допоможе вам їх усунути.

Рекомендації при чутливості зубів:

  1. Зменшити вживання кислих продуктів (цитрусові, фреші, газовані напої, ягоди);
  2. Не вживати холодну їжу та гарячі напої, обмежити вживання солодощів;
  3. Використовувати зубну щітку з м’якою щетиною (краще електричну чи звукову модель);
  4. Використовувати правильну методику чищення зубів ( уникати горизонтальних рухів  та чистки зубів із надлишковою силою);
  5. Чистити зуби через 30 хвилин після прийому їжі;
  6. Використовувати зубні пасти, у складі яких є:
  1. Додати до свого раціону продукти, які містять кальцій (сир, молоко, квасоля, гарбузове насіння та горіхи).
  2. Робити профілактичні огляди у лікаря-стоматолога кожні 3-6 місяців.

Якщо біль не зменшується або наростає, не зволікайте, проконсультуйтеся у стоматологів “Havryk Dental Clinic”. Лікарі підберуть професійне лікування спеціальними засобами, за потреби проведуть лікування конкретного зуба, скерують на додаткові обстеження.

Перегляди: 605
Надрукувати