Деякі хвороби підступно чекають, аби людський організм дав мінімальну слабинку. Після цього вони відразу починають руйнувати його з блискавичною швидкістю. Карієс не виняток.

Деякі хвороби підступно чекають, аби людський організм дав мінімальну слабинку. Після цього вони відразу починають руйнувати його з блискавичною швидкістю. Карієс не виняток. Найчастіше він виникає внаслідок ігнорування елементарних правил гігієни ротової порожнини або як відповідь на ослаблення імунітету чи вживання певних медикаментів хворим. На жаль, карієс розпізнати з першого погляду є важко, тому ми радимо вам регулярно відвідувати стоматолога.

Лікар може діагностувати таке захворювання з допомогою одного з кількох популярних методів:

Ознаки появи карієсу

  1. Неприємні відчуття після вживання гострої, солоної або солодкої їжі, які швидко проходять після усунення подразника.
  2. Поява гнилистого запаху з ротової порожнини, яку починають помічати навіть навколишні.
  3. Поява різкого болю під час вживання холодних або гарячих напоїв.
  4. Почервоніння ясен у деяких ділянках, прилеглих до зуба.
  5. Наявність дефектів, що з’являються під час огляду зубів.
  6. Зубний наліт або камінь, які вкривають фактично усю поверхню зубів.

Якщо ви помітили в себе хоча б дві з перерахованих вище ознак, то терміново звертайтеся до лікаря. Запущений глибокий карієс набагато важче лікувати, ніж його початкову форму.

Різновиди карієсу: пам’ятка для кожного пацієнта

Це захворювання має кілька стадій перебігу. Починається воно з легкого поверхневого ураження зубів, яке характеризується лише появою шороховатості на поверхні зуба. Середня форма карієсу вже має певний вигляд. Вона характеризується незначними потемніннями на зубній емалі, отже уражається вже і дентин. А ось глибокий карієс прогресує вже поряд з пульпою —  ділянка навколопульпарного дентину. На цьому етапі з’являється сильний біль.

Якщо карієс не лікувати, він має всі шанси перейти в пульпіт(запалення пульпи) або періодонтит. 

Перегляди: 176
Надрукувати